DİSK Dev-Yapı-İş: İş cinayeti ile sonuçlanan bu olayın takipçisi olacağız!

Dün Ankara'nın Altındağ İlçesi'nde bir binanın inşaatı sırasında patlama meydana geldi. 1 işçi hayatını kaybederken 3 işçi ise yaralandı. DİSK Dev-Yapı-İş konuya dair açıklama yaptı: 'Patlamanın yapılacağı alanın 500 metre etrafında yerleşim yerinin olmaması gerekirken 200m uzaklıkta bir okulun bulunmasının açıklaması yapılacak mı?' sorusu soruldu.

DİSK Dev-Yapı-İş: İş cinayeti ile sonuçlanan bu olayın takipçisi olacağız!

Dün Ankara'nın Altındağ İlçesi Gültepe Caddesi'nde Erguvan İnşaatın yaptığı Altındağ Belediyesi Tapu Kadastro binasının inşaatı sırasında iş makinesiyle yapılan temel kazı çalışmasında patlama meydana geldi. Patlamada ismi henüz belirlenemeyen bir işçi hayatını kaybetti, 3 işçi ise yaralandı. DİSK Dev-Yapı-İş Ankara Temsilciliği konuya dair bir açıklama yaptı. Açıklamada yaşanan iş cinayetinin takipçisi olunacağı vurgulanırken ''Patlamanın yapılacağı alanın 500 metre etrafında herhangi bir yerleşim yerinin olmaması gerekirken 200m uzaklıkta bir okulun bulunmasının bir açıklaması yapılacak mı? sorusu soruldu.

Açıklamanın Tam Metni: 

04.05.2018 tarihinde Altındağ ilçesi Gültepe Caddesi'ndeki  Erguvan İnşaatın yaptığı Altındağ Belediyesi Tapu Kadastro binasının inşaatı sırasında iş makinesiyle yapılan temel kazı çalışmasında patlama meydana geldi. Patlamada ismini henüz öğrenemediğimiz bir işçi kardeşimizin hayatını kaybettiğini, 3 işçi kardeşimizin de yaralandığını öğrendik.

Basında yer alan iddiaya göre patlamanın , önceki gece inşaat alanında zemini parçalamak için kullanılan patlayıcıların işçiler tarafından unutulması olarak açıklandı.

İş cinayeti ile sonuçlanan bu olay hakkında şu soruların cevaplanması gerekiyor:

Patlamanın yapılacağı alanın 500 metre etrafında herhangi bir yerleşim yerinin olmaması gerekirken 200m uzaklıkta bir okulun bulunmasının bir açıklaması yapılacak mı ?
Patlama gerçekleştirildikten sonra yapılması gereken zemin kontrolü yapılıp infilak etmemiş herhangi bir patlayıcının olup olmadığı incelendi mi?
Çalışma yapan iş makinesinin koruyucularının mevcut olup olmadığının kontrolü yapıldı mı ?

  DİSK DEV-YAPI-İŞ Ankara temsilciliği olarak iş cinayeti ıle sonuçlanan bu olayın takipçisi olacağız.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler