Demirtaş’tan Ahmet Hakan’a: Gülün diye atmıyorum tweetleri, görün diye atıyorum

HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’ın kendisine yönelik açıklamasına Twitter’dan yanıt verdi.

Demirtaş’tan Ahmet Hakan’a: Gülün diye atmıyorum tweetleri, görün diye atıyorum

Tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi'nden HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan Selahattin Demirtaş’ın partisinin seçim çalışmalarına ilişkin espirili bir tavsiye mesajı paylaşıldı.

Selahhatin Demirtaş’ın hesabından sabahleyin paylaşılan “Pazar demeyip, hız kesmeden çalışmalara devam edelim. Diğer adaylar ve partiler için çalışan yurttaşlarla karşılaştığımızda onlara selam verelim, merhaba diyelim” paylaşımının ardından akşam yapılan paylaşımda espirili bir seçim çalışması yoklaması yaptı.

'Gençler, bu gün ne yaptınız?'

Demirtaş, "Pazar günü de çalışalım" önerisinin ardından akşam saatlerinde yayınlanan mesajında, “Ee gençler, bugün ne yaptınız? Gününüz nasıl geçti? Çalışmalarınızdan fotoğrafları gönderin de bi bakayım. Bu arada, fotomontaj yapmaya kalkmayın, hemen anlarım :)” ifadelerine yer verildi.

Ahmet Hakan’a: Gülün diye atmıyorum o tweetleri

Demirtaş, “Adayların masalarına koymaları için kısa notlar” başlık bölümünde Demirtaş’a yönelik, “ Tamam, esprilisiniz, anladık. Ama espriye de bu kadar abanılmaz ki! Esprinin de taşıyacağı bir yük vardır yani” ifadelerini kullanan Hakan’a “Haklısın. Tam 20 ay önce bir gece yarısı evimden adeta kaçırıldım ve suçsuz yere bir hücreye atıldım. Üstelik de Cumhurbaşkanı adayıyım. Dediğin gibi durum hiç komik değil. Zaten ben de "gülün" diye atmıyorum tweetleri, "görün" diye atıyorum” sözleriyle tepki gösterdi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler