Demirtaş ‘Saray savcısı’nı eleştirdi, hakkında dava açıldı

Selahattin Demirtaş hakkında “Elinize tutuşturulan hediye poşetleri sizi yargılanmaktan kurtaramayacaktır” diyerek, lüks tatiliyle gündeme gelen ve nikahından hemen sonra Tayyip Erdoğan’ı ziyaret eden Başsavcı Yüksel Kocaman’a yönelik sözleri nedeniyle iddianame hazırlandı.

Demirtaş ‘Saray savcısı’nı eleştirdi, hakkında dava açıldı

 

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman hakkındaki sözleri gerekçe gösterilerek hazırlanan iddianamede 3 yıla kadar hapsi istendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede tutuklu Selahattin Demirtaş'ın, lüks tatiliyle gündeme gelen ve nikahtan hemen sonra Tayyip Erdoğan'ı Saray'da ziyaret eden Başsavcı Yüksel Kocaman hakkındaki sözleri gerekçe gösterildi. İddianamede Demirtaş'ın 3 yıla kadar hapsi istendi.

 

“Ellerinize tutuşturulan hediye paketleri sizi kurtaramayacak”

Avukat Cahit Kırkazak, Demirtaş'la yaptığı görüşmeyi Twitter hesabından aktarmıştı. Kırkazak, Demirtaş'ın, "Bir zamanlar kimi savcılara zırhlı araçlar bile hediye edildi, yine de yargılanmaktan kurtulamadılar. Elinize tutuşturulan hediye poşetleri sizi yargılanmaktan kurtaramayacaktır” dediğini yazmıştı.

 

Mangal partisi ve Erdoğan’a ziyaret

HDP'nin eski Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın tahliyelerini engelleyen Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, geçtiğimiz haftalarda yaptığı lüks tatille gündeme gelmiş, nikahından hemen sonra da Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etmişti. Saray'a giden Başsavcı, Erdoğan'ın Pınarhisar Cezaevinde kaldığı dönemde savcısı olduğu cezaevinde düzenlenen mangal partisine katılmıştı.

 

AİHM kararına rağmen Demirtaş ve Yüksekdağ’ın tahliyesine engel olmuştu

Kocaman, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş lehine karar verdiği akşam Erdoğan'la Saray'da bir görüşme gerçekleştirmiş, Demirtaş ve Figen Yüksekdağ hakkında tutuklama kararı verilen soruşturmayı da başlatan isim olmuştu. Demirtaş, Kocaman'a "Buyursun gelsin, mangal partisi yapalım" sözleriyle tepki göstermişti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler