Demirtaş, Baluken ve Kışanak’ın imzalı kitapları okurla buluşuyor

Selahattin Demirtaş imzalı “Leylan” ve “Seher”, İdris Baluken imzalı “Üç Kırık Dal” ve “Oko” ile Gültan Kışanak imzalı “Kürt Siyasetinin Mor Rengi” 15 Kasım'dan (Hapisteki Yazarlar Günü) itibaren 5 gün boyunca Dipnot Yayınları’nın internet sitesinde okurla buluşturulacak.

Demirtaş, Baluken ve Kışanak’ın imzalı kitapları okurla buluşuyor

SiyasiHaber

Selahattin Demirtaş imzalı “Leylan” ve “Seher”, İdris Baluken imzalı “Üç Kırık Dal” ve “Oko” ile Gültan Kışanak imzalı “Kürt Siyasetinin Mor Rengi” 15 Kasım’dan itibaren 5 gün boyunca Dipnot Yayınları’nın internet sitesinde okurla buluşturulacak.

İmzalı kitaplar, 15 Kasım Çarşamba gününden itibaren yayınevinin internet sitesi üzerinden yüzde 40 indirime girecek. İndirimli ve imzalı kitap satışı 20 Kasım Cuma gecesi son bulacak. Yayınevinin sitesinde okur için Demirtaş’ın Kürtçe ve Türkçe yazıp imzaladığı iki ayrı seçenek bulunuyor.

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş 4 Kasım 2016'dan beri Edirne Cezaevi’nde tutuluyor. Hapishaneye konulduğu günden bugüne iki öykü kitabı (“Seher”, “Devran”) ve bir roman (“Leylan”) yazan Demirtaş, 12 dile çevrilen öykü kitabı  “Seher”le Fransa’nın saygın Medicis Edebiyat Ödülü’ne aday gösterilmiş,  2018 yılında Uluslararası Yazarlar Birliği PEN tarafından ödüllendirilmişti.

HDP Diyarbakır eski milletvekili İdris Baluken 21 Şubat 2016’dan beri hapiste. Hapishanedeyken yazdığı “Oko” ve “Üç Kırık Dal” adlı romanları yine Dipnot Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Diyarbakır Belediyesi eski Eş Başkanı Gültan Kışanak ise 25 Ekim 2016’dan bu yana hapiste tutuluyor. Kışanak’ın “Kürt Siyasetinin Mor Rengi” adlı derlemesi Kürt siyasetinde kadınların mücadele deneyimlerini anlatıyor.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler