Defne Belediyesi'nden yeni evlenen çiftlere 'İstanbul Sözleşmesi'

Hatay Defne Belediyesi yeni evlenen çiftlere evlilik cüzdanı ile beraber İstanbul Sözleşmesi kitapçığı da vermeye başladı. Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ kitapçığını yeni evlenen genç çiftlerimize evlilik cüzdanı ile birlikte takdim ediyoruz” dedi.

Defne Belediyesi'nden yeni evlenen çiftlere 'İstanbul Sözleşmesi'

 

SiyasiHaber

AKP iktidarının kadınların can simidi olan İstanbul Sözleşmesi’ni hedef gösterdiği ve hedef aldığı şu günlerde, birçok belediye İstanbul Sözleşmesi’nin öneminin vurgulandığı bir uygulama başlattı. Yeni evlenen çiftlere evlilik cüzdanı yanında “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” kitapçığı veriliyor. Bu uygulamaya katılan bir belediyede Hatay Defne Belediyesi. Defne Belediye Başkanı İsmail Güzel, sosyal medya hesabından diğer belediyelere de örnek olacak bir paylaşım yaparak “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” dedi.  

Güzel, “Kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak amacıyla, kadınlarımızı her türlü şiddetten korumak için caydırıcı nitelik taşıyan “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” kitapçığını yeni evlenen genç çiftlerimize evlilik cüzdanı ile birlikte takdim ediyoruz. #İstanbulSözleşmesiYaşatır” dedi.

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler