Cübbeli’den al haberi: 2 bin selefi dernek silahlanıyor. İç savaşa hazırlanıyorlar

‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, CNNTürk'te Ahmet Hakan'a konuk olduğu programda, Türkiye’de 2 bin selefi denek bulunduğunu, bunların silahlandığını ve iç savaşa hazırlandığını söyledi. Ünlü, Selefi - Şii çatışması hazırlandığını iddia etti.

Cübbeli’den al haberi: 2 bin selefi dernek silahlanıyor. İç savaşa hazırlanıyorlar

 

Uşşaki “şeyh”i Eyüp Fatih Şağban’ın bir müridinin kız çocuğunu istismar etmesi sonrası cemaat ve tarikatlar bir kez daha tartışma konusu olurken CNN Türk televizyonu, AKP'nin sıkı destekçisi olduğu İsmailağa Cemaati'nin önde gelen ismini Ahmet Mahmut Ünlü'yü canlı yayın konuğu yaptı.

“Tarafsız Bölge” programında Ahmet Hakan, Hakan Bayrakçı ve Nedim Şener’in sorularını cevaplayan Ünlü, programda son dönemde Türkiye'de artan selefi akımlara ve bunların dernekleşme faaliyetlerine dikkat çekip "iç savaş" uyarısı yaptı.

Türkiye'de 2 bin selefi derneğin olduğunu söyleyen Ünlü, "Şahıslar pompalı mompalı. İç savaşa hazırlanıyorlar. Özellikle Batman, Adıyaman taraflarında çok selefi akım var. Selefi tarafıyla İran yanlısı Şii tarafın çatışması hazırlanıyor. Barut gibi. Bu silahlanmayı durdurun. Yarın bu işin önünü alamayız. Birisi 'şeyhim ' diye cihat ilan edecek öbürü mehdiyim diyecek. Birbirine öldürür bu müslüman millet. Asker bunları vurmak zorunda kalacak. İzmir kaynıyor. Bunlar nasıl müsaade ediliyor. Mutlaka kontrol edilmesi lazım." ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler