Cinsel istirmarcı tarikat lideri için 42 yıl hapis isteniyor

Tarikat lideri Fatih Nurullah'ın cinsel istismarına uğrayan 12 yaşındaki kız çocuğu, Nurullah'ın kendisini her gördüğünde cinsel istismarda bulunduğunu ve tüm yaşananların annesinin gözü önünde yaşandığını anlattı. Tutuklanan istismarcı Nurullah için 42 yıl hapis isteniyor.

Cinsel istirmarcı tarikat lideri için 42 yıl hapis isteniyor

 

"Uşşaki Tarikatı Lideri Fatih Nurullah" olarak tanıtan Eyüp Fatih Şağban hakkındaki soruşturma tamamlandı. İsmarcı şeyh hakkında 42 yıl hapis isteniyor. İstimara uğrayan kız çocuğu ifadesinde, şeyhin kendisini her gördüğünde istismarda bulunduğunu anlattı.

 

Cinsel istismara uğrayan çocuk: Tüm yaşananlar annemin gözü önünde oldu
Tarikat lideri Fatih Nurullah'ın cinsel istismarına maruz kalan 12 yaşındaki kız çocuğu verdiği ifadede Nurullah'ın kendisini her gördüğünde cinsel tacizde bulunduğunu anlattı.

Çocuk istismarı suçundan tutuklanan Fatih Nurullah adını kullanan 58 yaşındaki Eyüp Fatih Şağban'ın istismarına uğrayan 12 yaşındaki kız çocuğunun ifadesi pedegog eşiğinde alındı.

Savcılıkta yaşadığı istismarı tüm ayrıntılarıyla anlatan çocuğa, bu yaşadıklarından kimlerin haberi olup olmadığı soruldu.

12 yaşındaki çocuk ifadesine, tüm yaşananların annesinin gözü önünde olduğunu belirterek, "Beni öptüğü zaman herkes aşağıda oluyordu. Kimseye söylemem için beni tehdit etti. Bana olayın ilk gerçekleştiği gün 100 TL para vermişti. Ben annem ve arkadaşları ile birlikte Fatih'in yanına girerdim. Her girdiğimde beni yanağımdan ya da dudağımdan öperdi. Annem ve arkadaşları da bunu görürdü. Annem bu kişiyi Allah dostu olarak gördüğünden ve zarar gelmeyeceğini düşündüğünden bu hareketlere tepki vermezdi" dedi.

 

Babayı şikayetçi olmaması için ikna etmeye çalışmış
Sakarya Akyazı’da bir hafta önce tutuklanan Eyüp Fatih Şağban hakkındaki soruşturma devam ederken, Şağban’ın aleyhine delil olarak dosyaya giren telefon konuşmalarının detayları da ortaya çıktı. Soruşturma dosyasına göre Eyüp Fatih Şağban, istismar ettiği kızın babasını şikayetçi olmamaları ve olayın duyulmaması amacıyla ikna etmek için birçok kez aradı. Bu görüşmeler de baba tarafından kaydedilerek soruşturmayı yürüten jandarmaya teslim edildi. Görüşmelerin çözümleri yapılarak soruşturma dosyasına eklendi.

 

Babaya para teklif etmiş
Bu görüşmelerden birinde Şağban, "21 yıldır birlikteyiz" dediği istismarda bulunduğu kızın babasına para teklif ederek olayı kapatmaya çalışıyor. Ayrıca babadan mağdur kızı telefona vermesini, onunla da görüşmek istediğini söylüyor. Ancak baba bu talebi kabul etmiyor.

Görüşmenin bir bölümü şöyle: "Bir hesap, IBAN ver de bana bir şeyler atayım sana. Sen gönlünü ferah tut. Biz ırz namus düşmanı mıyız? 21 senedir burada irşat yapmışız. Olmamış da şimdi mi olmuş yani? Belki de senin kızına piyango vurmuş oğlum. Aklını başına topla bakalım. Olacak bir şey yok. Yaşı ufak daha. Büyüsün, biz de büyüyelim. Şöyle bakalım, hizmetlerimizi yapalım. Sırt sırta verelim oğlum, ne var yani?"

 

42 yıl hapsi isteniyor
Kendisini "Uşşaki Tarikatı Lideri Fatih Nurullah" olarak tanıtan Eyüp Fatih Şağban hakkındaki soruşturma tamamlandı. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Şağban hakkında "çocuğun zincirleme olarak cinsel istismarı" ve "çocuğu cinsel amaçlı olarak hürriyetinden yoksun bırakma" suçlarından toplam 42 yıl hapis cezası istendi. 4 sayfalık iddianamede ses kayıtları, tanık ifadeleri ve istismara uğrayan çocuğun ifadeleri de yer aldı.

"Fatih Nurullah" adını kullanan 58 yaşındaki Şağban, 21 yıllık müridinin 12 yaşındaki kızını istismar etmek suçundan geçen hafta cumartesi günü tutuklanmıştı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler