Çeşme’de çadırları yıkılan Romanlar Belediye Başkanı’yla uzlaşmaya vardı

Geçtiğimiz hafta İzmir Çeşme Alaçatı Şahintepesi Mevkii’nde çadırları yıkılan Romanlar, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu’nun devreye girmesiyle Belediye Başkanı Ekrem Oran ile buluşturuldu. Yapılan görüşmeden çözüm çıktı.

Çeşme’de çadırları yıkılan Romanlar Belediye Başkanı’yla uzlaşmaya vardı

SiyasiHaber

Geçtiğimiz hafta İzmir Çeşme Alaçatı Şahintepesi Mevkii’nde Roman çadırları yıkılmış, İzmir Barosu ve Roman örgütlenmeleri duruma tepki göstermişti. Dün Roman örgütlenmelerinin temsilcilerinin İzmir Çeşme Alaçatı Şahintepesi Mevkii’nde yapmayı planladıkları basın açıklaması CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu’nun devreye girerek çözüm için tarafları bir araya getirmesiyle iptal edilmişti.  

Bugün CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ile Roman örgütlenmelerinin temsilcilerini bir araya getirdi. Yapılan görüşmede mutabakata varıldığı bildirildi.

2

Konu hakkında bilgi veren CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu şunları söyledi.

“Birkaç gündür gündeme konu olan Çeşme’de Romanların çadırlarına ilişkin yaşanan sorunlarla ilgili Çeşme Belediye Başkanı Sayın Ekrem Oran ve Roman STK temsilcileriyle bir araya geldik. Yapmış olduğumuz görüşme sonucunda;  Yaşanan bu olumsuzluklardan dolayı Çeşme Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Oran konu hakkındaki yanlış anlaşılmaların düzeltilmesi için gereken hassasiyet gösterilerek çözümü noktasında en kısa sürede mağduriyetlerin giderileceğine dair görüşlerini bildirdi ve kısa sürede çözüme kavuşturulacağı kararlaştırıldı.”

 

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler