Bir kararnameyle Z harfini alfabeden çıkartıyor yerine ‘yumuşak’ Z harfini getiriyoruz!

Dün gece YKS sınavı öncesi telekonferans yöntemiyle gerçekleştirdiği buluşmada yüzbinlerce gencin AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a “Oy Moy Yok” diye tepki göstermesini Turgay Yıldız “Z Kuşağı”na atıfta bulunarak hicvetti: “Bir kararnameyle Z harfini alfabeden çıkarıyoruz.”

Bir kararnameyle Z harfini alfabeden çıkartıyor yerine ‘yumuşak’ Z harfini getiriyoruz!

SiyasiHaber

Twitter hesabında kendisini “Oyun yazarı, senarist, oyuncu, yönetmen, kovulma garantili tv ve radyo programcısı” olarak tanımlayan komedi sanatçısı Turgay Yıldız, YKS sınavı öncesi Tayyip Erdoğan’ın gençlerle gerçekleştirdiği buluşma esnasında yüzbinlerce gencin “Oy Moy Yok”, “Oy yok size” şekilde gösterdiği tepkiyi bir videoda hicvetti.

Z kuşağına atıfta bulunan Yıldız komedi videoda şöyle diyor: “O nedenle biz dün gece yarımı üzerinde çalıştığımız bir kararnameyle alfabenin son harfi olan Z’yi son harf olmaktan çıkartıyoruz ve yerine ‘yumuşak” Z harfini getiriyoruz”

Videonun tamamı şöyle:

Saygıdeğer basın mensupları, sevgili yurttaşlarım,

Dün akşam saatlerinde sayın Cumhurbaşkanımızın Z kuşağı diye tabir ettiğimiz gençlerle yaptığı interaktif söyleşi sırasında bazı kendini bilmez Z grubu genç “dislike” tuşuna basmak suretiyle ya da “Oy Yok”, “Oy Yok” diye yazı yazmak suretiyle bizleri incitmiştir, bizleri üzmüştür. Elbette ki bunu burada bırakacak değiliz. Bu Z kuşağının en azından bir kısmının haddin bildirmek gerekir diye düşünüyoruz. Biz bunu hakletmedik onu söyleyeyim. Biz Z kuşağıyla söyleşirken bunu hak etmedik hele hele sayın Cumhurbaşkanımız hiç hak etmedi. O nedenle biz dün gece yarısı üzerinde çalıştığımız bir kararnameyle alfabenin son harfi olan Z’yi son harf olmaktan çıkartıyoruz ve yerine “yumuşak” Z harfini getiriyoruz. Bundan böyle Z’den sonra “yumuşak” Z harfini alfabemize eklemiş oluyoruz. Ve “büyüklerine karşı gelmeyen” Y harfini de ne yapıyoruz, Z harfinden yani “yumuşak” Z harfinden sonra “büyüklerine karşı gelmeyen” Y harfini yerleştiriyoruz. Dua edin ki X bizim alfabemizde yok, yoksa onun da hal çaresine bakardık.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler