Bir kadın daha Twitter’dan yardım çağrısında bulundu: Ölmek istemiyorum!

İstanbul Maltepe’de yaşayan Gökçen Ocak, eşinin amcası Fuat Ocak tarafından aylardır tehdit ve tacizlere maruz kaldıklarını öne sürerek sosyal medyadan “Ölmek istemiyorum, duyun artık sesimi” diyerek yardım çağrısında bulundu.

Bir kadın daha Twitter’dan yardım çağrısında bulundu: Ölmek istemiyorum!

 

İstanbul Maltepe’de yaşayan Gökçen Ocak, eşinin amcası Fuat Ocak tarafından aylardır tehdit ve taciz edildiğini belirterek sosyal medyada video yayımlayarak yardım çağrısında bulundu. Gökçen Ocak, “Neden duymuyorsunuz sesimi? Buradan devlet yetkililerine sesleniyorum. Ne olursunuz duyun sesimi. Size yalvarıyorum. Ben ölmek istemiyorum" dedi.

Gökçen Ocak, paylaştığı Twitter mesajlarında uğradığı tehdit ve tacizleri şöyle anlattı:

"Ben artık göz göre göre ölümü bekliyorum. Az önce arka bahçeme çamaşırlarımı toplamak için dışarı çıktığımda şahıslar yukarıdan tepeme tükürdüler. Ben bunların hiç birini hak etmedim. Aslında suratına tükürülmesi gereken tek kişi onlar. Hakaret edilmesi gereken tek kişi onlar. Ben utanılacak hiçbir şey yapmadım."

 

“Ölümü bekliyorum”

“Bana kalkıp cinsel organını gösteren şahıs, ben onun yüzünden kadınlık gururumdan vazgeçtim. Kadınlığımdan tiksiniyorum artık. Bana kolay şekilde bunu yapıp bana hakaret eden insan ‘sana bilmem ne yapacağım’ diyen insan halen ortalıkta nasıl dolaşabiliyor. Ben her gün ölümü bekliyorum. Lütfen paylaşım yaparken, yetkili birimleri de etiketleyin."

Kayınvalidesinin vurulduğunu anlatan Ocak, yetkililere seslenerek ‘ölmek istemiyorum’ dedi. Evladına annelik yapmak istediğini belirten Ocak şöyle konuştu:

"13 Nisan pazartesi günü kayınvalidem vuruldu. Defalarca videoyu paylaşıp, birçok insanı etiketleyerek birçok paylaşım yaptım ama sesim duyulmuyor. Ben ‘ölmek istemiyorum’ diyorum. ‘Evladıma annelik yapmak istiyorum’ diyorum. Neden duymuyorsunuz sesimi? Buradan devlet yetkililerine sesleniyorum. Ne olursunuz duyun sesimi. Size yalvarıyorum. Ben ölmek istemiyorum."

gökçen tweet

“Duyun artık sesimi”

"Kayınvalidemin vurulacağını nereden bilebilirdim. Kayınvalidem vuruldu, belki ölebilirdi ama ben öleceğim diyorum. Öldürüleceğim diyorum. Ne olursunuz duyun artık sesimi yalvarırım” ifadelerini kullandı.

Olayın ses getirmesinin ardından sosyal medyada #FuatOcakTutuklansın etiketi gündem oldu.

Birçok kadın örgütü de sosyal medyadan #FuatOcakTutuklansın etiketiyle paylaşım yaparak Gökçen Ocak’a destek verdi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler