Berkin Elvan davasında 17. Duruşma: Taksim ve Dayanışması ve Elvan ailesi adalet için ısrarcı

Bugün İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde Gezi direnişinde Berkin Elvan’ın polis tarafından başından gaz kapsülüyle vurularak öldürülmesine ilişkin davanın 17. Duruşması gerçekleşiyor. Dava öncesi adliye önünde Taksim Dayanışması ve Berkin’in ailesi, adalet isteklerini yineledi.

 Berkin Elvan davasında 17. Duruşma: Taksim ve Dayanışması ve Elvan ailesi adalet için ısrarcı

 

Gezi direnişinde hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın polisin atığı gaz kapsülü ile başından vurularak öldürülmesine ilişkin görülen davanın 17. duruşması bugün görülüyor. Dava öncesi Berkin Elvan’ın ailesi ve Taksim Dayanışması, Çağlayan Adliyesi önünde bir açıklama yaptı. Açıklamada, başka çocuklar öldürülmesin diye sorumluların yargılanması talebi yinelendi.

Taksim Dayanışması'ndan Akif Burak Atlar, davanın 6 Nisan 2017 tarihinde görülmeye başlandığını hatırlatarak, bugüne kadar davanın her aşamasında çelişkili beyanlarla, karşılığı olmayan ifadelerle, karartılan delillerle ve tarafsızlığı şüpheli raporlarla duruşmaların geçtiğini ifade etti. Faillerin tutuklanma talepleri gibi adalet talebinin de reddedildiğini dile getiren Atlar, "Davanın esas hakkında beyan aşamasına geldiğimiz 17. duruşma öncesinde de tıpkı ilk duruşmada olduğu gibi Berkin için adalet istiyoruz. Katillerin, faillerin korunduğu, gerçeklerin karartılmaya çalışıldığı her davada olduğu gibi; akıl dışı ithamlarla karalanmaya, lekelenmeye çalışılan ancak haklılığı ikinci kez ispat edilen Gezi direnişinin ilk günündeki gibi adalet istiyoruz" dedi.

Taksim Dayanışması ve Elvan ailesi olarak ölüme karşı yaşamı savunmayı ısrarla devam edeceklerinin altını çizen Atlar, "Berkin'in o kısacık ömründen bizlere yansıttığı gelecek umuduna sadık kalacak, çocuklar bir daha öldürülmesin diye, katillerinin ve azmettiricilerinin yargılanması ve hak ettikleri cezalara çarptırılması talebindeki ısrarımızı sürdüreceğiz" dedi.

Berkin Elvan'ın Babası Sami Elvan'da, konuşmasında "Çocuğumuzu vuran kişi tetikçi asıl katiller yargılansın" dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler