Bayramda 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak

Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Tayyip Erdoğan “Arife gününden bayramın son gününe kadar 81 ilin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak” dedi.

Bayramda 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak

Tayyip Erdoğan 8’inci kez video konferansla gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de salgınla mücadelenin başarıyla sürdüğünü söyleyen Erdoğan, “Küresel düzeydeki salgın tehdidinin ortadan kalkması sorunun tüm dünyada çözümüyle mümkündür. Türkiye olarak salgının bitişini bekleyemeyiz. Yapmamız gereken hayatımızı salgın gerçeğine göre yeniden düzenlemektir. Maske kullanmayı alışkanlık haline getireceğiz. Sokakta, işyerinde, sosyal hayatın her alanında insanlarla aramızda en az 1,5-2 metre fiziki mesafe bırakmaya özen göstereceğiz. Maske, mesafe ve temizlik üçlüsü artık hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelecektir” dedi.

Başakşehir Şehir Hastanesi'ni Japonya Başbakanı Abe ile birlikte Perşembe günü açılışının yapılacağı bilgisini veren Erdoğan, “Son iki aydaki tecrübeler sayesinde ciddi bir birikime sahip olduk. Artık koronavirüs veya salgın hastalıklara karşı eskisinden daha hazırlıklı durumdayız. Hayata geçirmeye başladığımız normalleşme takviminin sürmesi vaka sayısının çok daha aşağıya inerek sıfırlanmasıyla mümkün. Vatandaşlardan belirlenen kurallara uymasını tekrar tekrar rica ediyorum. Tek bir ihmal dahi ağır sonuçlar ortaya çıkarabilir” diye konuştu.

Yeni normalleşme adımlarını açıklayan Erdoğan, “Arife gününden bayramın son gününe kadar 81 ilin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak” dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler