Barış Atay: Biz İpek Erlerin tarafıyız, Soylu Musa Orhanların

Süleyman Soylu’nun hedef göstermesi sonucu darp edilen TİP Milletvekili Barış Atay, “Süleyman Soylu bir bakan değildir, çete lideridir. Soylular gidecek, bu karanlık günleri geride kalacak” açıklaması yaptı.

Barış Atay: Biz İpek Erlerin tarafıyız, Soylu Musa Orhanların

 

Siirt’te İpek Er’e tecavüz edip intiharına sebep olan, ancak bir hafta tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen uzman çavuş Musa Orhan’ın devlet tarafından korunduğunu yazan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Twitter üzerinden girdiği tartışmadan saatler sonra, 31 Ağustos gecesi İstanbul Kadıköy’de beş kişinin saldırısına uğramıştı.

Soylu’nun “Dikkat yakalanma…” diye tehdit ettiği Atay, Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda TİP yönetici ve üyelerinin katılımıyla açıklama yaptı.

Atay şunları söyledi:

Bu ülkede herhangi bir devrimci için yapabilecekleri şey karanlık bir sokakta arkadan beş kişi saldırmaktır. Süleyman Soylu bir bakan değildir, çete lideridir. Herkesi tasfiye etmek için kullanılışlı bir aparattır. Tecavüz toplumunda yaşadığımız gün gibi aşikardır. Biz İpek Erlerin tarafındayız, Soylu Musa Orhanların… Süleyman Soylular gidecek, bu karanlık günleri geride kalacak.

 

Erkan Baş: Canlarını acıtacağız

TİP Genel Başkanı Erkan Baş da Türkiye’yi savaşa sokmaya çalışan iktidara karşı barış türküleri söylemeye devam edeceklerini vurguladı.

Erkan Baş şöyle devam etti:

Çok uzun olmayan bir gelecektir Dünya Barış Günü’nü kardeş bir şekilde yaşayacağımız dünyada olacağız. Halkımıza, dostlarımıza teşekkür ederiz. Bu ülke halkları teslim olmuyor, zorlarına gider bu. Biz bu tarz saldırılarla ilk defa karşılaşmıyoruz. Ey Süleyman Soylu senin ağababan Mehmet Ağarları tanıyoruz. Kararlılığımızı büyütüyorlar. Canlarını acıtıyoruz. Canlarını acıtacağız. Onların bildiği ‘siyasetçiler’den değiliz biz devrimciyiz. Biz halkımızın bize verdiği görevin farkındayız. Ankara’daki koltuklarda oturmak için değil Süleyman Soylu’dan hesap soralım diye gönderdi bizi halk. Halkın bize verdiği görevden adım Süleyman Soylu bugün bizden daha fazla korksun. Biz siyaseti onlar gibi yapmıyoruz. Elinizde geleni yapın, biz daha fazla bileyleniyoruz. Bu iktidarı yıkmak konusunda eminiz. Biz sizi iktidar koltuğundan indireceğiz. Kaybettiklerinin, yok olmaya sürüklendiklerinin farkındalar, bizi susturmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

Ne olmuştu?

Barış Atay, Siirt’te intihar girişiminde bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 18 yaşındaki İpek Er’e ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçlaması ile tutuklanan ve sonrasında tahliye edilen Musa Orhan’ı kastederek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu eleştirmişti. Soylu ise Atay’a hakaretle karşılık vermişti.

Atay, Soylu’ya “Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın” demişti.

Soylu ise Atay’ın tweetine, “Benden ‘tecavüzcü kollayıcı’ olmaz da senden tam tecavüzcü olur. Tuma’nın kollayıcısı… Dikkat yakalanma…” diyerek yanıt vermişti.

Bu yanıttan saatler sonra ise Barış Atay Kadıköy’de beş kişinin saldırısına uğramıştı.

Saldırının olduğu sokaktaki iş yeri kameralarının ise çalışmadığı iddia edilmişti.

Bu arada Sabah gazetesi, Atay’a saldıranlardan birinin yakalandığını, üç kişiyi arama çalışmalarının ise sürdüğünü iddia etti.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler