Babası ve amcasının öldürmek için ormana götürdüğü ileri sürülen genç kadın kurtarıldı

İstanbul'un Başakşehir ilçesinde 17 yaşındaki P.D.D., babası ve amcası tarafından öldürülmek üzere ormana götürülürken polisi arayan bir kişinin "Bir kadını araca bindirerek ormanlık alana götürdüler" ihbarı üzerine kurtarıldı.

Babası ve amcasının öldürmek için ormana götürdüğü ileri sürülen genç kadın kurtarıldı

Geçtiğimiz günlerde Şeyma Yıldız'ın babası tarafından 'erkeklerle konuşuyor' diye katledilmesinin ardından benzer bir olay yaşandı. 

Sözcü'nün haberine göre, Olay, İstanbul‘un Başakşehir ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre polisi arayan bir kişi, “Bir kadını araca bindirerek ormanlık alana götürdüler” ihbarında bulundu.

Plakayı alan polis ekipleri, aracın Şamlar Ormanı‘na gittiğini tespit etti. Polisi görüp kaçmaya çalışan iki şüpheli, yakalandı. İki kişi araçtan indirilirken, ağzı koli bandıyla bağlanmış olan 17 yaşındaki P.D.D. aracın arkasından çıktı.

Araçta eldiven ve bıçak bulundu

Polis ekipleri genç kadını kurtarırken, şüphelilerin baba Mehmet Emin D. (45) ile amca Ramazan D. (40) olduğu anlaşıldı. Şüpheliler gözaltına alınırken, araçtaki aramalarda iki eldiven ve bir bıçak bulundu.

“Beni öldüreceklerdi” dediği iddia edilen genç kadının daha sonra beyanını değiştirerek; “Ormanlık alana götürdüler, ağzımı koli bandıyla bağladılar. Korkuttular. Anlaştık, erkek arkadaşımla konuşmayacağımı söyledim. Beni bıraktılar” dediği öne sürüldü.

“Kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan adliyeye sevk edilen baba ve amca tutuklandı. Genç kadın ise Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne ait Çocuk Destek Merkezi Yurdu’na yerleştirildi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler