Aytaç Ünsal: 'Halkını savunmak için mücadele eden bir avukatı göz göre göre öldürdüler'

Meslektaşları İstanbul Barosu önünde avukat Ebru Timtik için tören düzenledi. Törende, ölüm orucundaki avukat Aytaç Ünsal'ın Timtik için yazdığı mesaj okundu.

Aytaç Ünsal: 'Halkını savunmak için mücadele eden bir avukatı göz göre göre öldürdüler'

 

SiyasiHaber

Adil yargılanma talebiyle başlattığı ölüm orucunun 238’nci gününde hayatını kaybeden Avukat Ebru Timtik için İstanbul Barosu önünde meslektaşları tarafından anma gerçekleştirildi. Öğlen saatlerinde Adli Tıp Kurumu’ndan cenazesi çıkartılan, İstanbul Barosu önüne getirilmesi engellenen Ebru Timtik’in cenazesi Gazi Cemevi’ne götürüldü. Ebru Timtik için Gazi Cemevin’de tören düzenlenecek ve uğurlanacak.

Çağdaş Hukukçular Derneği İkinci Başkanı Ümit Büyükdağ ve Özgürlük İçin Hukukçular Derneği Eş Genel Başkanı Ayşe Acinikli’nin konuşmasının ardından Halkın Hukuk Bürosu avukatlarından Çiğdem Akbulut, Ebru Timtik ile birlikte ölüm orucuna başlayan Aytaç Ünsal’ın mesajını okudu.

Akbulut, Aytaç Ünsal’ın mesajını okumadan önce şu ifadeleri kullandı:  Bugün burada gördüğümüz toplamı aylardır görebilmek için çok çabaladık, aylardır haykırdık. 32. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararı üzerine istinaf mahkemesine haykırdık. Yargıtay’a haykırdık. Arkadaşlarımız hastaneye kaldırıldı, bir ay boyunca Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde haykırdık. Hep bizimle olan basın emekçisi dostlarımız, meslektaşlarımız vardı. Hepinizin belki yüreği, kalbi bizimleydi biliyorum ama keşke buradaki toplamı Ebru Timtik görebilseydi. Eğer Aytaç’ı yaşatmak istiyorsanız, bugün buradaki hislerinizde samimiyseniz lütfen Aytaç hala yaşıyor. Bu toplamı, bu ilgiyi, bu acıyı Aytaç’ta yaşamayalım. Bu toplamı, bu ilgiyi devam ettirelim ve Aytaç’ı yaşatalım.”

 

Aytaç Ünsal’ın mesajı

 “Canım avukatım, ablam, arkadaşım, adalet yoldaşım. Göz göre göre öldürdüler seni. Adalet isteyen, halkını savunmak isteyen bir avukatı göz göre göre öldürdüler. Ama doğuyorsun sen şimdi halkın yüreğinde. Halk savaşçısı ve adalet savaşçısı olarak yüreklerde, beyinlerde doğuyorsun. Ve tekrar tekrar doğacaksın. Var mı dünyada bir adalet için ömrünü veren bir avukatlık örneği. İçin rahat olsun canım ablam. Şimdi senin öfkenle, çok daha güçlü direneceğim. Ve alacağız hakkımızı senin için. Alacağız.”

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler