Ankara Barosu Genel Kurulu: Milliyetçi Avukatlar Grubu’ndan bir avukat seçime silahla geldi

Ankara Barosu’nda seçimlerin ilk gününde Milliyetçi Avukatlar ve Baroda Birlik Grupları, Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar Grubu’na saldırmıştı. Bugün ise Milliyetçi Avukatlar Grubu’ndan bir avukatın seçime silahla geldiği ortaya çıktı.

Ankara Barosu Genel Kurulu: Milliyetçi Avukatlar Grubu’ndan bir avukat seçime silahla geldi

Dün (20 Ekim) Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde yapılan Ankara Barosu 65. Olağan Genel Kurulu’nun ilk günüydü. Gün boyu Baroda Birlik ve Milliyetçi Avukatlar Grupları, Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar Grubu’nun (ÖÇAV) üzerine yürümüş ve sözlü sataşmalarda bulunmuştu. Sataşmalar, divan başkanının önergeleri genel kurula sunmadan kabul etmesi ve ÖÇAV’ın divanı protesto ederek salondan ayrılması sırasında fiziksel saldırıya dönüştü. Saldırgan gruplar daha sonrasında polis eşliğinde salondan çıkarılmıştı.

Bugün ise yeni yönetim için seçimler devam ederken Milliyetçi Avukatlar Grubu’nun çektirdiği bir fotoğraf dikkat çekti. Fotoğrafta dün ÖÇAV Grubu’na saldıran gruplardan Milliyetçi Avukatlar Grubu’ndan bir avukatın genel kurula silahla geldiği görülüyor. Silahlı kişinin dün gerçekleşen provokasyon girişimleri ve saldırılarda önde bulunan Avukat M.G. olduğu öğrenildi.

(Sendika.org)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler