Ali İsmail Korkmaz Fenerbahçe - Trabzon maçında Saraçoğlu tribünlerinde

Gezi protestolarında polislerin döverek ölümüne neden olduğu Ali İsmail Korkmaz, 18 Haziran’da oynanacak Fenerbahçe-Trabzonspor maçında Saraçoğlu tribünlerinde olacak. Vamos Bien taraftar grubundan Haluk Koşar ile Ali İsmail Korkmaz ve salgın günlerinde futbolu konuştuk.

Ali İsmail Korkmaz Fenerbahçe - Trabzon maçında Saraçoğlu tribünlerinde

 

SiyasiHaber

Koronavirüs salgını döneminde ertelenen Süper Lig karşılaşmaları yarın yeniden başlıyor. 18 Haziran’da ise ertelenen Fenerbahçe – Trabzonspor maçı Saraçoğlu stadında gerçekleşecek. Salgın nedeniyle seyircisiz oynanacak maçlarda spor kulüpleri tribünleri seyirci maketleriyle dolduracak. Önümüzdeki hafta içinde oynanacak Fenerbahçe Trabzonspor kupa maçında Gezi direnişi protestoları sırasında siviller ve polis tarafından dönülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın maketi de Saraçoğlu tribünlerinde yer alacak. Fenerbahçe Spor Kulübü, aralarında Ali İsmail Korkmaz’ın da bulunduğu, hayatını kaybetmiş Fenerbahçe taraftarlarının maketlerini Saraçoğlu numaralı tribününe yerleştirecek.

Fenerbahçe taraftarı olan Ali İsmail Korkmaz ve Gezi’de hayatını kaybeden diğer isimleri yaşatmak, gezinin hafızasını canlı tutmak için birçok çalışma yapan Fenerbahçe taraftar grubu Vamos Bien, Ali İsmail Korkmaz marşı bestelemişti. Vamos Bien Ali İsmail Korkmaz marşını sokaklara ve tribünlere taşımıştı.

Vamos Bien taraftar grubundan, Haluk Koşar’la Gezi’yi, Ali İsmail’i, salgın günlelerinde futbolu ve taraftar siyaset ilişkisini konuştuk…

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler