AKP'liler İBB'nin Yıldız Kenter'e verdiği sözü tutmasına engel oldu

İBB Başkanı İmamoğlu'nun Yıldız Kenter'in cenazesinde verdiği Kenter Tiyatrosu'nu yaşatacağız sözü üzerine meclise getirilen Kenter Tiyatrosu'nu Şehir Tiyatrolarına bağlama teklifi AKP'liler tarafından reddedildi.

AKP'liler İBB'nin Yıldız Kenter'e verdiği sözü tutmasına engel oldu

İBB Meclisi’ne gelen teklifte taşınmazın satın alınması talep edildi. AKP’li meclis üyeleri teklifin görüşüldüğü komisyonda satın alma işlemini uygun gördü ancak teklif İBB Meclisi’ne gelince geri çekilmesini istedi.

Cumhuriyet'in haberine göre CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı teklifin son anda geri çekilmesine tepki göstererek “Bu tam olarak bir intikam hareketidir. Bugün tartışmalar nedeniyle AKP’nin intikamcı davranışı yüzünden komisyona geri çekiliyor. Uzun süre konuşulmuş, tartışılmış sonuca bağlanmış. Bunların hiçbir önemi yok. AKP için İstanbul’un önceliği diye bir şey yok, onların siyasetinin önceliği var” dedi.

AKP’li Meclis üyesi Muhammed Kaynar da Yıldız Kenter ismiyle ilgili bir sorun olmadığını satın alınması talep edilen taşınmazla ilgili bazı teknik sıkıntılar olduğunu söyledi. Teklif ilgili komisyona iade edildi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu geçen yıl hayatını kaybeden usta tiyatrocu Yıldız Kenter’in cenaze töreninde yaptığı konuşmada Kenter Tiyatrosu’nun İBB bünyesine alınması için söz vermişti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler