AKP Milletvekili’nden Selahattin Demirtaş'a hakaret: 'Enikleriyle görüşemiyormuş'

AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, tutuklu bulunan HDP’nin eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında “Enikleriyle görüşemiyormuş” diyerek hakaret içeren bir paylaşımda bulundu.

AKP Milletvekili’nden Selahattin Demirtaş'a hakaret: 'Enikleriyle görüşemiyormuş'

 

Nefret söylemi ve kutuplaştırıcı dil AKP’nin adeta amentüsü oldu. İçişleri Baknı Süleyman Soylu'nun nefret söylemi ve hedef gösterici dilinin ardından AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal ise bir yenisine imza attı.

Edirne Cezaevi’nde 4 Kasım 2016’dan bu yana tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş çocukların babalarıyla görüşmesine cezaevi yönetimi tarafından izin verilmediğini açıklamış, Demirtaş, “Selahattin’in, kızlarımız Delal ile Dılda’yı birlikte görmesine izin verilmedi. Selahattin, pandemi başladığından bu yana kızlarını sadece birer kez, ayrı ayrı görebildi” demişti.

AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Demirtaş’ın çocuklarıyla görüşememesi hakkında skandal ifadeler kullandı.

Akkal, “Selo iti enikleriyle görüşemiyormuş. Bizim Şehit çocuklarımız da babalarıyla görüşemiyor. Allah ya size verecek, ya bize.. ” dedi.

Geri adım attı

Akkal sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine bir açıklama yaptı. Söz konusu hakaret içeren paylaşımı danışmanının yazdığını söyledi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler