AKM inşaatında bir işçi karantinaya alındı işçiler eyleme başladı

İstanbul Taksim Meydanı’nda eski Atatürk Kültür Merkezi (AKM) binasının bulunduğu yerde yeniden yapılan bina için yürütülen inşaat çalışmasında, işçiler iş bırakma eylemine başladı.

AKM inşaatında bir işçi karantinaya alındı işçiler eyleme başladı

 

İşçiler eyleme, şantiyede bulunan bir elektrik firması çalışanının karantina altına alınması üzerine başladı.  Aralarında DİSK/Dev Yapı-İş üyelerinin de bulunduğu işçiler, şantiyede koronavirüs salgınına karşı hiçbir önlemin alınmadığını belirtti.

Medyascope’a konuşan işçi, “Alt taşeron firmada çalışan bir işçi karantinaya alındı. Testin sonucu bekleniyor. Eğer burada bir kişi koronavirüs kapmışsa, hepimizde var demektir” diye belirtti.

İşçi, “Yatakhane, duşlar ve yemekhane hijyen açısında çok kötü durumda. Koğuşlarda altı-sekiz kişi kalıyoruz” dedi.

Acil önlemlerin alınması gerektiğini söyleyen işçi, “Şantiye giriş çıkışları kontrol altına alınmalı, yemekhanede aynı anda yemek yiyenlerin sayısı düzenlenmeli ve yemekhane girişlerinde ateş ölçer bulundurulmalı” dedi.

Şantiye çalışan işçilerin bir kısmı yatakhanede kalırken bir kısmı evine gidip geliyor. Evinde kalanlara ücretli mazeret izni verilmesi gerektiğini söyleyen işçi, “Salgına karşı sağlıklı koşullar oluşturulmadığı taktirde işyeri kapatılsın ve tüm çalışanlara ücretli mazeret

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler