Ahmet Kaya hayranları seni nasıl affetsin Serdar Ortaç!

Daha 10 gün önce Ahmet Kaya’yı linç girişiminin kışkırtıcısı olduğu için TV’de yalvar yakar olan, Ahmet Kaya hayranlarından özür dileyip “Allah belamı versin” diyen Serdaç Ortaç, dün akşam çıktığı TV programında “siyasi görüşün ne?” sorusuna “Tayyip Erdoğan” yanıtını verdi. Belli ki Ahmet Kaya özrü tam boy bir sahtekarlık…

Ahmet Kaya hayranları seni nasıl affetsin Serdar Ortaç!

SiyasiHaber

Türkiye müzik tarihinin en önemli isimlerinden Ahmet Kaya, Magazin Gazetecileri Derneği’nin 10 Şubat 1999’de düzenlediği “Yılın En İyi 10 Müzik Yıldızı Yarışması” ödül töreninde linç edildi ve olayın ardından ülkeyi terk etmeye zorlandı. Ahmet Kaya, ödül töreninde “Kürtçe şarkı söylemek, klip çekmek istiyorum” demesi üzerine üzerine Serdar Ortaç sahneye çıkıp Sibel Can’ın “Padişah” şarkısını “Bu devirde kimse sultan değil, hükümdar değil, padişah değil/ Atatürk yolunda tüm Türkiye/ bu vatan bizim/ ellerin değil” şeklinde okumuştu. Ortaç, şarkının ardından 10. Yıl Marşını söyleyerek salondaki gerilimi arttırmış bunun üzerine salondaki konuklar Ahmet Kaya’yı linç etme girişiminde bulunarak çatal bıçak fırlatmıştı.

Ahmet Kaya, yaşananların ardından yurt dışına gitmiş ve 16 Kasım 2000 tarihinin sabahında geçirdiği kalp krizi sonucu Paris’te vefat etmişti. Serdar Ortaç geçenlerde katıldığı Katarsis adlı programda açıklama yaparak pişman olduğunu dile getirerek şunları söylemişti:

“O sahnede olmaktan pişmanım. O grubun içinde o anı yaşamaktan pişmanım. Allah benim belamı versin o gün orada olduğum için… Herkes diyor ki, ‘çatal attın’. Hiçbir şey atmadım. Orada marş oku dediler. Binlerce kez özür diliyorum bütün Ahmet Kaya hayranlarından. En büyük pişmanlıklarımdan biridir rahmetlinin bu yaşadıklarına alet olmak. Allah benim belamı versin…” dedi.

Daha 10 gün önce yalvar yakar Ahmet Kaya hayranlarından özür dileyen Serdar Ortaç dün Jülide Ateş’in sunduğu “40” adlı programda "Siyasi görüşün ne" sorusuna "Tayyip Erdoğan diyorum" diye yanıtını verdi.

Haber Global'de yayınlanan Jülide Ateş'in sunduğu “40” adlı programında "Siyasi görüşün ne" sorusunu yanıtlayan şarkıcı Serdar Ortaç, Ortaç, "Antalya Talebe Yurdu vardı, millet birbirini vururdu. 5 kuruş bulamazdım, marketlerin önüne gider su, simit satardık. Yani şu kadarcık çocuktum, şimdi Instagram'dan 12 Ada'yı nasıl alırız diye bakıyoruz, ki onu da alacağız göreceksin" diyerek "'Siyasi görüşün hangisi' lafına cevap vermiyorum, Tayyip Erdoğan diyorum" ifadelerini kullandı.

 

Tam boy sahtekarlık

Serdar Ortaç hem Ahmet Kaya hayranlarından yalvar yakar özür dileyip, “Allah belamı versin” deyip hem de siyasi görüşün ne sorusuna “Tayyip Erdoğan diyorum” yanıtı verebilir mi? Bu samimi olur mu? Olmaz, olması mümkün değil. Ahmet Kaya yok sayılan Kürtlerin bir parça sesi, nefesi, soluğu olabilmek için Kürtçe bir klip yapmak istemişti. Serdar Ortaç’ın özürünün bir manası olacaksa bu hakikati kabul etmiş olması gerekiyor. Bu hakikati kabul eden de, on yıllarda Kürtlere karşı Türkiye tarihinin gördüğü en zalim uygulamaların altında imzası olan Tayyip Erdoğan’a hayranlık duyamaz/besleyemez. İkisi bir arada olamaz. Belli ki Serdar Ortaç tam boy bir sahtekar. Popülaritesini arttırma peşinde. Hakkındaki yargıları köylü kurnazlığıyla değiştirmek istiyor. Hem iktidarın nimetlerinden yararlanacak hem de Ahmet Kaya'ya yönelik provokasyonunu unutturmak için kendine beddua edecek. Kimse yemez bunu Serdar Ortaç!

 

Serdar Ortaç şöyle konuştu:

"Ben her şeyi gördüm, Ecevit, Kıbrıs Barış Harekatı, Tansu Çiller, Mesut Yılmaz, rahmetli Özal, babam Adnan Menderes'i gördü. Siyasi fikrim yok ama burada gördüğüm her şeyin arkasındayım. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bence gördüğüm en iyi lider. Herkesin hatası olur, belki vardır, her şeyi aynı anda nasıl düşünsün adam mesela. Belki ekibe danışıyordur, ekipten çatlak bir ses çıkıyordur, belki bir şey yaparken bu olmamalıdır diyordur. Ama şükürler olsun yani. Ben çok beğeniyorum yani ve Tayyip Erdoğan diyorum. Siyasi görüşüm olarak değil, o beyefendiyi beğeniyorum ben. Sağcı, solcu sevmiyorum o işleri. Antalya Talebe Yurdu vardı, millet birbirini vururdu. 5 kuruş bulamazdım, marketlerin önüne gider su, simit satardık. Yani şu kadarcık çocuktum, şimdi Instagram'dan 12 Ada'yı nasıl alırız diye bakıyoruz, ki onu da alacağız göreceksin. O yüzden 'Siyasi görüşün hangisi' lafına cevap vermiyorum, Tayyip Erdoğan diyorum."

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler