Ahmet Davutoğlu: Erdoğan Bahçeli’ye kendini esir ettirdi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu , Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın, MHP lideri Devlet Bahçeli’ ye kendini esir ettirdiğini söyleyerek, “Bahçeli’nin isteyip de yaptıramadığı hiçbir şey yok” dedi.

Ahmet Davutoğlu: Erdoğan Bahçeli’ye kendini esir ettirdi

 

Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Son atılan adımlarda doğrudan hedef biziz. Cumhurbaşkanı toplumu kutuplaştırarak kendi tarafını konsolide etmeye çalışıyor. Bu konsolidasyonun devam etmesi iktidarını sağlıyor. Biz bu konsolidasyonu bozan unsuruz. Biz bu iktidarın denklemini bozuyoruz.

Davutoğlu, Payzın”ın ‘Kobani operasyonunun arkadasında Berat Albayrak’ın arkadasındaki Pelikancılar mı, Soylu’nun direktifleri mi, Cumhurbaşkanının stratejisi mi, MHP mi?’ sorusuna yanıt verdi. Davutoğlu şunları söyledi:

Şu an bu devletin başında olup tüm bu soruları bilme imkanım olsaydı bu soruların bana yöneltilmesi çok doğru olurdu ama Türkiye’de herhangi bir soruda yani ‘Ekonomide durum niye böyle’ diye sorsaydınız bunun gibi; hani üniversite sınavlarında şıklar olur ya A, B, C, D bi de E şıkkı olur olur hepsi birden denir. Hepsi birden derdim hem bu soruya hem de ekonomi sorusuna.

 

"AK Parti ile ittifak söz konusu değil"

"AK Parti ile ittifak söz konusu değildir. AK Parti’nin tabanı benim tabanımızdır. Aynı şekilde MHP’nin, HDP’nin, CHP’nin de. Benim o tabanla bir kavgam yok. Onlar bana oy verdi çünkü. AK Parti tabanının hissiyatı benim hissiyatımdır. Onların sevindi sevindiğim, üzüldüğü üzüldüğümdür. AK Parti’nin yönetici kadroları AK Parti’nin tabanının tüm değerlerinin örselenmesine sebep olmuştur. O tabanı istismar eden yönetici kadronun büyük çoğunluyla problem var başta Cumhurbaşkanı olmak üzere."

 

Erken seçim

"Bu ittifakın çatlama teamülü çok yüksek. Eğer bir iktidar iki yıllık cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde kişi başına düşen milli geliri 8 bin 400 dolara düşürmüşse erken seçimin kaderini ne Bahçeli belirler ne Erdoğan. ekonomi belirler. "

 

Erdoğan ile Perinçek'i birleştiren nokta ne?

"Sayın Perinçek ile Sayın Erdoğan’ın buluştuğu yer neresi? Otoriter rejim. Çünkü sayın Perinçek 60’lı yıllardaki marksist hülyalarını Erdoğan üzerinden gerçekleştirebileceğini düşünüyor. Erdoğan ise kendi demokratik sınırları daralan şeyi Çin modeli üzerinden gerçekleşeceğini düşünüyor."

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler