ABD’de polisin arkadan vurduğu Jacop Blake: Birbirinize bağlı kalın

ABD’de polisin arkadan vurduğu siyahi Jacop Blake tedavi gördüğü hastaneden bir video paylaştı. Blake, “Yaşamınız yalnızca sizin elinizde olmayabiliyor. Hareket etmek için ihtiyaç duyduğunuz bacaklarınız, başkaları tarafından aynı bu şekilde sizden alınabiliyor. Birbirinize bağlı kalın” dedi

ABD’de polisin arkadan vurduğu Jacop Blake: Birbirinize bağlı kalın

 

ABD’nin Wisconsin eyaletine bağlı Kenosha kentinde polisin arkasından arkasından 7 kez ateş ederek vurduğu 29 yaşındaki siyahi Jacop Blake ilk kez konuştu. Tedavi gördüğü hastaneden bir video paylaşan Jacop Blake belden aşağısının felç olduğunu açıklayarak çektiği acıları anlattı.

Videoda, "Acıdan başka bir şey yok. Nefes alırken, uyurken, yatakta dönerken ve yemek yerken. 24 saatim acıyla geçiyor" diyen Blake sözlerine şöyle devam etti: "Yaşamınız yalnızca sizin elinizde olmayabiliyor. Hareket etmek için ihtiyaç duyduğunuz bacaklarınız, başkaları tarafından aynı bu şekilde sizden alınabiliyor. Birbirinize bağlı kalın, biraz para kazanın. Dışarıdaki insanlarımız için hayatı kolaylaştırın. Boşa harcadığımız çok fazla zaman var."

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler