21 Haziran Pazar günü saat 13.00’de dijital ekoloji mitingi var

Koronavirüs salgını yaratıcı çözümleri kışkırtıyor. 21 Haziran Pazar günü Avrupa saatiyle 12.00, Türkiye saatiyle 13.00’de gerçekleştirilecek olan Dijital Ekoloji Mitingi canlı olarak izlenebilecek. Mitinge Suavi, Pınar Aydınlar, Ali Ekber Eren, Serap Yağız, Mustafa Göçmen, Laz Marx ve Ali Rıza Kılıç da katılarak ezgileriyle destek veriyor.

21 Haziran Pazar günü saat 13.00’de dijital ekoloji mitingi var

SiyasiHaber

Koronavirüs salgını kitlesel buluşmaların gerçekleştirilebilmesi için yaratıcı çözümleri zorlamayı gerekli hale getiriyor. Salgının ardından iş toplantıları, arkadaş buluşmaları, küçük, orta ve büyük ölçekli toplantılar dijital ortamda gerçekleştirilmeye başladı. 21 Haziran Pazar günü de bir Dijital Ekoloji Mitingi gerçekleştiriliyor.

“Korona=Ekolojik Kriz=Kapitalizm; ÇÖZÜM YENİDEN SOSYALİZM!” mottosuyla 21 Haziran tarihinde yapılacak olan mitinge çok sayıda konuk katılıyor.

“Tüm dostlarımızı, doğaseverleri, kapitalizm karşıtlarını “Korona=Ekolojik Kriz=Kapitalizm; ÇARE YENİDEN SOSYALİM!” dijital mitingimize bekliyoruz.”  şeklinde duyurusu yapılan mitinge Avrupa ve Türkiye’den çok sayıda konuşmacı ve sanatçı katılıyor.

SYKP Avrupa Örgütü tarafından organize edilen Dijital Ekoloji Mitingi 21 Haziran Pazar günü Avrupa saati ile 12.00’de, Türkiye saati ile 13.00’de başlayacak. Dijital Ekoloji Mitingi canlı olarak SYKP Avrupa Facebook Sayfası’ndan yayımlanacak. İzlemek isteyenler Facebook’dan sykp.avrupa sayfasına girerek mitingi takip edebilirler.

eko2

Türkiye’den HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar,  TİP Genel Başkanı Erkan Baş, EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, SYKP Eş Genel Başkanları Canan Yüce ve Cavit Uğur, Sosyalist Dayanışma Platformu’ndan (SODAP) Mert Karabacak, Halkevleri Genel Merkezi’nden Mustafa Eberliköse, Ege Ekoloji Hareketi’nden Mustafa Pekdoğru, Yeşilırmak Çevre Platformu’ndan Fazlı Kuru, Sinop Nükleer Karşıtı Hareket’den Zeki Karataş, Polen Ekoloji Topluluğu’ndan Cemil Aksu, Ya Kanal  Ya İstanbul’dan Fatoş Osmanağaoğlu, #HerYerKazdağları (Kazdağları Nöbetçiler)’den bir temsilcinin; Avrupa’dan BastA (İsviçre) Genel Başkanı Heidi Mück, Fransız Komünist Partisi MK’sından Joseph Simeoni, İsviçre Emek Partisi’nden Anne Polikeit, KCDK-Eşbaşkanı Fatoş Göksungur, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Onursal Başkanı Turgut Öker, Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu (ATİK) Başkanı Zeynep Çalışkan, Mardin Dernekleri Federasyonu Eşbaşkanı Aziz Tunç, İsviçre Nükleer Karşıtı Hareket’ten Heini Glauser, Collective Clima Justice’den Mathilde Blumenkohl ile BFS’den bir temsilci dijital Ekoloji Mitingi’ne katılarak konuşma yapacaklar.

Sanatçılar Suavi, Pınar Aydınlar, Ali Ekber Eren, Serap Yağız, Mustafa Göçmen ve Laz Marx, Ali Rıza Kılıç da ezgileriyle Dijital Ekoloji Mitingi’ne katılarak destek verecekler.

eko1

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler