10 Ekim Katliamı anma programları

10 Ekim Katliamı’nın 5. yıldönümünde DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, herkesi bulundukları yerde katliamın gerçekleştiği saat olan 10.04'te emek, barış, demokrasi ve adalet için #1dakikaSaygı duruşuna çağırdı. Ankara, İstanbul, İzmir ve Çanakkale’de yapılacak anma programları da açıklandı.

10 Ekim Katliamı anma programları

 

SiyasiHaber

10 Ekim Katliamı’nın 5. Yıldönümünde Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipler Birliği 1 dakikalık saygı duruşu çağrısında bulundu. Çağrıda, “10 Ekim Ankara katliamınında 103 karanfilimizi yitirdik... Yarın herkesi bulundukları yerde katliamın gerçekleştiği saat olan 10.04'te emek, barış, demokrasi ve adalet için #1dakikaSaygı duruşuna davet ediyoruz” denildi.

Diğer yandan, 10 Ekim Ankara Katliamı’nın 5. yıldönümü anmaları çeşitli etkinliklerle başladı. Malatya Hekimhan’da hayatını kaybedenler anısına hatıra ormanı oluşturmak için ağaç dikimi yapılırken; Adana’da Dilan Sarıkaya, Erham Avcı, Fevzi Sert, Gökhan Gökbönü, Mehmet Şah Esin ve Şebnem Yurtman’ın mezarları başında anmalar düzenlendi.

10 Ekim’de yapılacak anma programları da açıklandı. Yapılacak olan anma etkinlikleri ise şöyle:

 

Ankara

10 Ekim’de yapılacak anma programları da açıklandı. Ankara’da katliamın gerçekleştiği saat 10:04’te Gar önündeki ‘Emek, Barış ve Demokrasi Anıtı”nda buluşulacak.

10 Ekim-Der, “#10Ekim #AnkaraKatliamı‘nın 5. yıl dönümünde arkadaşlarımızı anıyor, onların #barış hayallerini gerçekleştirmek için mücadeleye devam ediyoruz” diyerek anmaya katılım çağrısında bulundu.