10 ay sonra ifadesi alınan tecavüz failleri serbest bırakıldı

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde G.A’ya tecavüz eden akrabası 5 kişiden 4'ü 10 ay sonra ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. G.A, kendisine tecavüz edenlerin isimlerini Savcılığa vermiş olmasına rağmen sadece zanlılardan A.D.’nin ifadesi alınmıştı

10 ay sonra ifadesi alınan tecavüz failleri serbest bırakıldı

 

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde G.A.’ya tecavüz eden akrabası 5 erkekten 4’ü, 10 ay sonra ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

G.A’nın yaşadıklarını Mezopotamya Ajansı’na (MA) anlatmasının ardından, 10 aydır ifadesi alınmayan tecavüz faili İ.A., M.A., Ş.A., ve İ.A.’nın Hani Savcılığı’nda 10 ay sonra ifadesi alındı. Savcılığa ifade veren 4 kişi, daha sonra serbest bırakıldı. 

Öte yandan G.A.’nın ağabeyi M.A.’nın da aynı gün Hani Jandarma Karakolu’nda ifadesinin alındığı öğrenildi. 

 

Olayın tek tanığı anne darp edildi, felç kaldı, şüpheli şekilde öldü

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde yaşayan G.A. (21), bir yıl boyunca akrabası  İ.A., M.A., Ş.A.,A.D. ve İ.A.’nın sistematik tecavüzüne uğradı. Olayı başkasına anlatması durumunda ölümle tehdit edilen G.A'nın hamile kalınca tecavüze uğradığı ortaya çıktı. Olaya tanık olmasından sonra tecavüz failleri tarafından darp edilen, felç geçirerek, yatalak hale gelen ve konuşma yetisini kaybeden annesi F.A. ise tedavi gördüğü hastanede şüpheli bir şekilde yaşamı yitirdi. Ancak F.A.'nın şüpheli ölümüne ilişkin hiçbir soruşturma yürütülmedi.

G.A., kendisine tecavüz eden 5 akrabasının isimlerini savcılığa verip, şikayetçi olmasına rağmen sadece zanlılardan A.D.'nin ifadesine başvuruldu. Şikayetçi olmasının ardından kendisine tecavüz edenler ve onların babaları tarafından ölümle tehdit edilen G.A., Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yerleştirildiği sığınma evlerinde can güvenliği olmadığı gerekçesiyle şimdiye kadar 5 sığınma evi değiştirmek zorunda kaldı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler