1 Mayıs’ta ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgını nedeniyle hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasaklarının Ramazan Bayramı sonuna kadar devam edeceğini açıkladı. Bu hafta 1 Mayıs Cuma günü de yasak kapsamına alındı. 1, 2 ve 3 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

1 Mayıs’ta ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak

 

31 ilde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasaklarının  Ramazan Bayramı sonrasına kadar devam etmesinin planlandığını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu haftaki yasağın 3 gün olacağını açıkladı. 1 Mayıs Cuma günü de yasak kapsamına alındı. 1, 2 ve 3 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak.  Erdoğan, cuma günü marketlerin 09.00-14.00 saatleri arasında açık olacağını bilgisini verdi.

Erdoğan Bakanlar Kurulu toplantısı ardından yaptığı konuşmada sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili şunları söyledi, “Bu hafta sonu da yine 31 ilimizde 3 gün süreyle, 1 Mayıs sebebiyle sokağa çıkma sınırlandırması uygulayacağız. Vatandaşlarımızın 1 Mayıs gece 00.00’dan başlayıp 3 Mayıs gece 24.00’e kadar devan edecek bir şekilde sokağa çıkma sınırlandırılmasına vatandaşlarımızın hassasiyetle riayet etmesini istiyoruz. Cuma günü marketler 09.00 ile 14.00 arası açık olacak”.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler